Марія Морозенко «Іван Сірко. Великий характерник»
Перша книжка дилогії про цього видатного кошового перенесе вас на початок ХVII століття й повідає про перші три семиріччя з життя Івана Половця (у цій історії саме таке прізвище він мав, доки не став Сірком). З одного боку, Марія Морозенко робить цього парубка ближчим до нас, адже, як і у всіх, у нього було дитинство, непорозуміння з батьками й односельцями, перші розчарування в людях і долі, перше кохання, перша тварина-вихованець.
З іншого боку, авторка ще більше міфологізує й без того моторошно-надприродну постать Івана Сірка. Уже при народженні немовля, яке з’явилося на світ одразу із зубами й одночасно зі смертю повитухи, стало ворогом усього села, «бісовим поріддям», проклятим убивцею. Лише мужність батька врятувала хлопця від розтерзання натовпом. Далі – більше. На шляху дитини, народженої тричі, явиться цвіт папороті, школа дивовижної відьми Роди, протистояння заздрісникам, змагання характерів із дорослими січовиками, смерть друга, пошуки скарбів в Олешківській пустелі, перші зізнання найпрекраснішій дівчині на світі...
Пригоди Сірка захоплюють, дивують, інтригують. 21 рік – це ще так мало, тим більше, що цей герой ще не зустрівся з яничарами й не прославив Запорізьку Січ на весь світ. Як же він став настільки відомим? Дізнаємося вже з другої книги.
0 Коментарі